Sterylizacja pupila - po co, jak i gdzie ją wykonać?

Odpowiedzialni gospodarze rozumieją

Sterylizacja zwierząt domowych cieszy się coraz większą popularnością. Odpowiedzialni właściciele coraz częściej rozumieją, że przeprowadzając taki zabieg nie wyrządzają swojemu pupilowi żadnej krzywdy. Co więcej, odpowiednio wcześnie przeprowadzony zabieg jest w stanie ustrzec zwierzę przed wieloma chorobami, które mogą nawet zagrażać ich życiu< /b>.

Popędem płciowym, może

Wysterylizowane zwierzę nie musi zmagać się ze swoim popędem płciowym, którego nie może zaspokoić. Każdy kto widział kiedykolwiek kotkę w rui, czy suczkę z czasie cieczki z pewnością zdaje sobie sprawę, że nie są to najprzyjemniejsze momenty w życiu zwierzęcia. Przeprowadzenie sterylizacji zapobiega też ucieczkom z domu w poszukiwaniu partnera, które dotyczą tak samic, jak i samców.

Zazwyczaj jednakowego dnia, zwierzę

Obecnie każda przychodnia weterynaryjna i klinika weterynaryjna oferuje swoim klientom przeprowadzenie sterylizacji. Zabieg jest prosty, mało inwazyjny i nie trwa zbyt długo. Zazwyczaj już tego samego dnia, w którym zwierzę było poddane operacji może opuścić klinikę. Rekonwalescencja po zabiegu trwa najwyżej kilka dni i zajmuje nieco dłużej samicom, w przypadku których zabieg jest nieco bardziej skomplikowany, niż samcom.

Sterylizacja zmienia podając przykład charakteru

Jeśli mimo wszystko masz jakieś wątpliwości co do przeprowadzenia zabiegu, skontaktuj się ze swoim weterynarzem, który powinien je rozwiać. Sterylizacja nie zmienia na przykład charakteru zwierzęcia, tak jak się powszechnie sądzi. Mniejsza ilość hormonów w organizmie może jednak doprowadzić do tego, że pupil stanie się łagodniejszy i mniej agresywny w stosunku do osobników tej samej płci.